Prvenstvo Republike Hrvatske u latinskoameričkim plesovima

Latinskoamerički plesovi – izvanredni rezultati sa Prvenstva!

Sa Prvenstva Republike Hrvatske u latinsko američkim plesovima za 2021.g. vratili smo se sa  6 zlatnih medalja,  3 srebrene medalje  i 1 brončanom medaljom u kategorijama sola, grupa i formacija.

Prvenstvo se održalo u  Koprivnici 25.06.2021. u organizaciji SPK Ritam – Koprivnica i Hrvatskog sportskog plesnog saveza. Na Prvenstvu smo sudjelovali i kao najbrojniji klub sa rekordnih 66 natjecatelja uz stručno vodstvo trenerica Ivane Listeš i Mirele Tudor.

U istom vikendu, održan je i prvi bodovni turnir nakon jednoipogodišnje pauze. Na turnir je izašlo 8 plesnih parova u standardnim i latinskoameričkim plesovima. Osvojili  su 4 zlata, 2 srebra i 3 bronce.

„Jako smo zadovoljni što smo uspjeli motivirati rekordan broj natjecatelja na izlazak na Prvenstvo Hrvatske i Bodovni turnir nakon jedne jako teške sezone. Vježbali smo online, na igralištima u prirodi i tek zadnjih mjesec dana u svojim dvoranama. Sa rezultatima smo presretni i čestitamo svim natjecateljima na ustrajnosti i upornosti.“ izjavile su trenerice Ivana Listeš i Mirela Tudor
Latinskoamerički plesovi Plesni klub Split – grupe i formacije Mladež

Rezultati Prvenstva Hrvatske:

1.mjesto u kategoriji odrasli grupa osvojile su: Katarina Dadić, Paula Borčić, Katarina Nožina, Anđela Krželj, Stella Mrđen, Lara Martinović i Ana Josipa Madžar

1.mjesto u kategoriji starije mladeži grupa osvojile su: Iva Vilibić, Paola Dumanić, Petra Svaguša, Mara Caktaš i Mia Krstulović

1.mjesto u kategoriji mladeži formacija osvojile su: Maja Grbeša, Karmela Jurić, Lea Mirić, Manuela Dadić, Daria Matijaš, Maja Mijić i Petra Čatipović i Marta Jurić

1.mjesto u kategoriji mlađe mladeži formacija osvojile su: Tara Barić, Lana Rupanović, Petra Serdarević, Maja Banjan, Marta Gudelj, Lucija Borzić, Danai Galić, Kristabel Pavetiček, Anđelina Jelinčić i Lenya Škoda

1.mjesto u kategoriji mlađa mladež grupa osvojili su: Ema Baković, Dorija Galić, Ani Vuletić, Katarina Brković, Bartul Jurić i Mihaela Vilić

1.mjesto u kategoriji osnovci formacija osvojile su: Jelena Galić, Laura Subašić, Lucija Jelić, Lucija Plavša, Luna Vučemilović, Ana Modrić, Lea Denegri, Zara Kardum

Latinskoamerički plesovi Plesni klub Split – grupe i formacije Mlađa mladež i Osnovci

2.mjesto u kategoriji solo starija mladež osvojila je Stella Mrđen

2.mjesto u kategoriji starije mladeži grupa osvojile su: Josipa Matković, Stella Mrđen, Nikolina Topić i Leona Veseli

2.mjesto u kategoriji mlađa mladež formacija osvojile su: Eli Božiković, Mia Ostojić, Leona Knežević, Ena Radomilja, Nera Matas, Maja Šošić, Manuela Miljak, Karla Mikulić i Lucija Šestan

3.mjesto u kategoriji mladež grupe osvojile su: Marta Radas, Paola Bosančić, Lea Palada i Leona Akrap