Plesni klub SPLIT - mirela

Plesni klub Split ex Mirela osnovala je 1996.g. mala skupina ljudi, istinskih zaljubljenika u sportske standardne i latinoameričke plesove.

Plesni klub je registriran kod Ureda za opću upravu Županije splitsko-dalmatinske, udružen je u Splitski Savez Sportova, Hrvatski sportski plesni savez, a time je i član Hrvatskog olimpijskog odbora kao i član međunarodnog udruženja World Dance Sport Federation.

Matični broj Kluba je 1241567, OIB Kluba je 35004518507, IBAN otvoren u OTP banci je HR3924070001100567850.

Djelujemo u Splitu, na više lokacija; u Doverskoj 35 na Mertojaku, Kukuljevićevoj 4 na Sućidru, Sinovčićevoj 4 u Varošu, OŠ Lučac i OŠ Žnjan-Pazdigrad

Osim sportskog plesa veliki dio našeg članstva su rekreativne skupine. Upisujemo djecu od plesnog vrtića (4godine) do odraslih bez dobnog ograničenja 🙂

U Klubu su stalno zaposlene tri djelatnice:

• Mirela Tudor kao plesni učitelj i plesni sudac,
  • Ivana Listeš, profesorica kineziologije i plesni trener
  • Ljerka Žuvela, plesni voditelj.

Rezultati državnog prvenstva u latinskoameričkim plesovima za solo, grupe i formacije u 2021.g.

• 1.mjesto u kategoriji Odrasli grupa
  • 3.mjesto u kategoriji Solo Odrasli – Anđela Krželj
  • 1.mjesto u kategoriji Starija mladež grupa
  • 2.mjesto u kategoriji Solo Starija mladež – Stella Mrđen
  • 1.mjesto u kategoriji Mladež formacija
  • 1.mjesto u kategoriji Mlađa mladež formacija
  • 1.mjesto u kategoriji Mlađa mladež grupa
  • 1.mjesto u kategoriji Osnovci formacija
  • 2.mjesto u kategoriji Starija mladež grupa
  • 2.mjesto u kategoriji Mlađa mladež formacija
  • 3.mjesto u kategoriji Mladež grupa

Rezultati državnog prvenstva u latinskoameričkim plesovima za solo, grupe i formacije u 2020.g

• 1.mjesto u kategoriji Odrasli formacija
  • 1.mjesto u kategoriji Mix age formacija
  • 2.mjesto u kategoriji Mlađa mladež grupa
  • 3.mjesto u kategoriji Mladež grupa
  • 3.mjesto u kategoriji Starija Mladež grupa
  • 4.mjesto u kategoriji Starija Mladež grupa
  • 5.mjesto u kategoriji Solo Starija mladež – Stella Mrđen

Rezultati plesnih parova na državnim prvenstvima RH

• Goran Klišić – Maja Burger, bronca na prvenstvu Hrvatske u latinskoameričkim plesovima 1996.g.
  • Karlo Burger – Josipa Badjun, srebro na prvenstvu Hrvatske u latinskoameričkim plesovima 1997.g.
  • Dino Strinić – Josipa Ursić, srebro na prvenstvu Hrvatske u latinskoameričkim plesovima 2001.g.

Parovi koji su se plasirali u finala državnih prvenstava su:

Vlado Božić – Maja Ćurković, Karlo Burger – Doris Goleš, finale na prvenstvu Hrvatske u latinskoameričkim plesovima 2001.

Tonči Ivanišević – Antonia Ursić, finale na prvenstvu Hrvatske u latinskoameričkim plesovima 2005.g.

Dino Delić i Andrea Rogošić Močić – polufinalisti državnih prvenstava u latinskoameričkim plesovima, standardnim plesovima i kombinaciji 10 plesova od  2018.- 2021.g.

Copy link